Trial banner

2024 IIHF Majstrovstvá sveta: USA - Nemecko 6:1

Hokej je na JOJke

Hokejisti USA zvíťazili nad Nemeckom 4:1 v sobotňajšom zápase "slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave. Favorit mal duel pod kontrolou už v prvej tretine, v ktorej si vypracoval dvojgólový náskok a hoci Nemci "hrýzli," rozbehnutých Američanov nepribrzdili.
        Hráči USA odohrajú tretí duel na MS v pondelok od 16.20 proti Slovensku, Nemci sa v rovnaký deň stretnú od 20.20 so Švédskom.

B-skupina:
        USA - Nemecko 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
        Góly: 13. Tkachuk (Kesselring, Leonard), 18. Kesselring (Nelson, Gaudreau), 33. Gaudreau (Boldy, Caufield), 40. Hughes (Caufield, Pinto), 51. Zegras (Pinto, Jones), 53. Eyssimont (Kuning, Jones) - 35. Ehliz (Pfoederl, Michaelis). Rozhodcovia: Bjork (Švéd.), Kaukokari – Nikulainen (obaja Fín.), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 9109 divákov.
        USA: Lyon (24. Augustine)- Jones, Werenski, Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring - Boldy, Nelson, Gaudreau - Caufield, Pinto, Tkachuk - Zegras, Smith, Farabee - Kunin, Hayes, Eissimont
        Nemecko: Niederberger - Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller, Fohrier, Ugbekile - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Peterka, Kahun, Tiffels - Fischbuch, Stachowiak, Tuomie - Eder, Kastner, Ehl

Nemci začali dôrazne, ale k otvoreniu skóre im nepomohla ani presilovka v 10. minúte a po nej sa ujali vedenia Američania. Usadili sa pred Niederbergerom a Kesselringovu strelu tečoval Tkachuk - 1:0. Od 18. minúty bolo 2:0, keď Kesselring využil prihrávku Nelsona a poradil si s brankárom súpera. Nemci zlyhávali v pokusoch o ofenzívu a keď USA dostali v polovici zápasu prvú presilovku, Gaudreau dorazil puk za Niederbergera - 3:0. Ehliz síce krátko na to znížil, no Američania mali pod kontrolou dianie na ľade. Tri sekundy pred druhou prestávkou Hughes zužitkoval prihrávku Caufielda a prestrelil nemeckého brankára - 4:1. Nemci už v záverečnej časti nedokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj, naopak, Zegras a Eyssimont zvýšili náskok USA.