Trial banner

Šimon Nemec príde reprezentovať Slovensko: "Veľmi sa na to teším"

Hokej je na JOJke

Hokejový obranca Šimon Nemec príde reprezentovať Slovensko na majstrovstvá sveta do Prahy a Ostravy. Uviedol to vo videorozhovore na oficiálnej stránke svojho klubu New Jersey Devils. V stredu popoludní dostal povolenie zúčastniť sa na šampionáte od Montrealu Canadiens aj útočník Juraj Slafkovský

"Áno pôjdem," odpovedal Nemec na otázku reportérky, či príde pomôcť slovenskému výberu na svetový šampionát do Čiech. "Pre mňa je to ako ísť domov. Je to asi päť hodín od môjho rodného mesta. Moja rodina sa na to veľmi teší. Moji starí rodičia nemôžu prísť sem do USA, môžu ísť iba tam, takže sa na to veľmi teším," pokračoval.

Dvadsaťročný Nemec odštartoval prebiehajúcu sezónu na farme Utica Comets v nižšej AHL, kde odohral 13 zápasov a nazbieral osem bodov (2+6). Po zranení obrancu Dougieho Hamiltona ho 1. decembra povolali do prvého tímu a svoju šancu už z rúk nepustil. Za Devils odohral 60 duelov, v ktorých strelil tri góly a pridal 16 asistencií. Na konte má aj 33 trestných minút a sedem "mínusiek".

"Môj cieľ bol stráviť polovicu sezóny v Utice a polovicu tu. Nakoniec som tu strávil viac a som veľmi šťastný, že som tu mohol byť. Teraz viem, čo musím zdokonaliť pred ďalším ročníkom a budem lepší," uviedol Nemec s tým, že chce popracovať na korčuľovaní, konzistentnosti, streľbe a chce zosilnieť a nabrať svalovú hmotu.

Neprehliadnite