Bernard
20.5.2024
Zápas plný akcie, gólov a zvratov: Slováci prehrali duel s Nemeckom 4:6
Zdielať na

OSTRAVA / Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta s Nemeckom 4:6. Zverenci trénera Craiga Ramsayho doplatili na vylúčenia v druhej tretine, keď hrali dvakrát v trojici, a chyby v obrane. Slovensko odohrá najbližší duel v nedeľu (12. 5.) o 12.20 h proti Kazachstanu, Nemci nastúpia v sobotu vo večernom stretnutí proti Američanom.

Zápasy MS v hokeji môžete sledovať na TV JOJ, JOJ ŠPORT, JOJ PLUS a JOJ PLAY alebo online TU.

Slovensko - Nemecko 4:6 po 3. tretine

Nemecko otvorilo skóre v tretej tretine gólom Marca Michaelisa. Ten prišiel po chybe Slovenska, keď nepresná Hrivíkova prihrávka mohla viesť k protiútoku, ktorý Fehérváry zastavil výborným obranným zákrokom.

V ďalšom priebehu tretiny sa odohrávali tvrdé súboje za nemeckou bránkou, ale hra bola prerušená po prihrávke rukou. Grubauer narazil do pravej tyčky a bránka sa posunula, čo spôsobilo ďalšie prerušenie hry. Slováci prebrali útočnú iniciatívu a držali puk v útočnom pásme, ale nedokázali túto výhodu premeniť na gól. Nemecko tak zostalo vo vedení po Michaelisovom góle.

Čerešňák na modrej prihral Regendovi, ktorý skvele našiel voľného Hrivíka pred bránkou. HRIVÍK skóroval, ale Nemecko sa rozhodlo použiť videorozhodcu. Po preskúmaní bol gól odvolaný a stav zostal nezmenený - 2:4.

Slovákom sa o chvíľu aj tak podarilo streliť tretí gól. Strelil ho Libor HUDÁČEK za asistencie Juraja Slafkovského a Mareka Hrivíka. V 45. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Marc Michaelis. O zníženie sa postaral Libor Hudáček, na to však odpovedali Leonhard Pföderl a Tobias Eder a Matúš Sukeľ už len skorigoval pätnásť sekúnd pred koncom na 4:6.

Slovensko - Nemecko 2:3 po 2. tretine

Zatiaľ čo prvá tretina prebehla bez gólov, druhá priniesla množstvo vzrušenia. Hra bola aktívna na oboch stranách, nemecký tím využil dve presilovky a dostal sa do vedenia 2:0.

Prvým strelcom bol Jonas Müller po skvelej kombinácii, asistoval Marc Michaelis. Slovensko skúmalo gól videorozhodcom, ale ten potvrdil jeho platnosť, čo viedlo k 2-minútovému trestu pre Cehlárika za zdržiavanie hry. Druhý gól Nemecka pridal Dominik Kahun počas presilovky 5:3. Asistovali mu Yasin Ehliz a Leonhard Pföderl.

Slovensko sa však rýchlo vrátilo do zápasu vďaka dvom rýchlym gólom, ktoré strelili Marek HRIVÍK a Martin FEHÉRVÁRY.

Pár sekúnd pred koncom druhej tretiny však Nemecko prelomilo remízový stav. Po útočnom výpade Nemecka sa odrazený puk dostal k obrancovi Lukasovi Käbleovi, ktorý strelil tretí nemecký gól. Do šatní sa tak išlo za stavu 2:3.

Slovensko - Nemecko 0:0 po 1. tretine

Prvá tretina zápasu medzi Slovenskom a Nemeckom priniesla niekoľko zaujímavých momentov. Na úvod malo Nemecko šancu, keď Škorvánek neudržal strelu, ale puk neprešiel do siete. Hrivíkova prvá strela za Slovensko bola zastavená Grubauerom.

V priebehu hry sa Sukeľ dostal k nahodenému puku, ale jeho dorážka minula bránu. Cehlárik zaujal, keď získal puk naspäť po dobrej obrane. Nemci trafili konštrukciu brány, zatiaľ čo Ehlizovu strelu po nebezpečnom prečíslení Škorvánek eliminoval.

Oba tímy mali svoje vylúčenia. Napriek niekoľkým šanciam, vrátane zaujímavej príležitosti po Cingelovom forčeku, prvá tretina skončila bez gólov. Hra bola vyrovnaná a napínavá, čo naznačuje ďalšie vzrušujúce momenty v ďalšom priebehu zápasu.

Slovensko - Nemecko 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)

Góly: 37. Hrivík (Cehlárik, Slafkovský), 39. Fehérváry (Pospíšil), 55. Hudáček (Slafkovský, Hrivík), 60. Sukeľ (Kelemen, Regenda) - 30. Kahun (Ehliz, Pföderl), 33. J. Müller (Michaelis, Tuomie), 40 Kälble, 45. Michaelis (Pföderl, Ehliz), 57. Pföderl (Ehliz, J. Müller), 59. Eder. Rozhodovali: Heikkinen (Fín.), Pearce (Kan.) - Briganti (USA), Zunde (Lot.), vylúčení: 7:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 9100 divákov (vypredané).

SR: Škorvánek - Nemec, Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš - Slafkovský, Hrivík, Cehlárik - Hudáček, Cingel, Tatar - Kelemen, Pospíšil, Regenda - Daňo, Sukeľ, Kudrna

Nemecko: Grubauer - M. Müller, Szuber, Wissmann, J. Müller, Kälble, Wagner, Fohrler - Peterka, Kahun, Tieffels - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Tuomie, Stachowiak, Fischbuch - Ehl, Sturm, Eder